siluma

Nugalėkit šilumos tiekimo problemas

Apie šilumos vertę mes linkę galvoti tik žiemą, kai mus pasiekia milžiniškos sąskaitos už šildymą. Daugelis iš mūsų negali įtakoti šildymo kaštų, nes yra pririšti prie centrinės šildymo sistemos, kuri dažnai yra visiškai susidėvėjusi. Kita vertus, centrinė šildymo sistema yra ne kiekvienam pasiekiama. Statantis privatų namą ar gamybinius statinius, ar plečiant pajėgumą, energijos prireikia ne tik šildymui, bet ir technologiniams procesams.

UAB Mikroklimatas Santechnika darbuotojai pasirengę padėti Jums nugalėti šilumos tiekimo problemas ir rasti būtent Jums tinkamiausią optimalų sprendimą. Galime ne tik patarti, suprojektuoti ar sumontuoti katilinę, šilumos mazgą ar visą sistemą. Galime ir atnaujinti ar renovuoti esamas sistemas, siekiant sąnaudų mažinimo, patikimumo ar pritaikymo kitokiems poreikiams. Vartotojas, patikėdamas savo šilumos ūkį mūsų UAB Mikroklimatas santechnikos specialistams, nusiima nuo savo pečių nereikalingus rūpesčius.

vonia.estetika

Estetika

Santechnika turi ne tik atitikti techninius reikalavimus, bet ir įgyvendinti estetikos niuansus, pvz., svarbiausios vonios kambario santechnikos sudedamosios dalys yra praustuvė, klozetas ir dušas. Visi šie įrenginiai turi būti ne tik patogūs naudoti, bet ir suteikti vizualinį pasigėrėjimą. Renkantis praustuvę, reikia pagalvoti apie skirtingus įrengimo darbus, tačiau praktiškiausias pasirinkimas – praustuvės tvirtinimas prie sienos. Praustuvė gali būti įrengiama su lentyna ar spintele. Montavimo darbai neatsiejami nuo tinkamų tvirtinimo elementų pasirinkimo (silpni laikikliai praustuvės gali neišlaikyti). Siekiant išvengti skilinėjimų ir tarpų, būtina naudoti silikoną ir gumines tarpines. Renkantis klozetą, rekomenduojama atsižvelgti į jo ekonomiškumą, t. y. vandenį taupantys klozetai yra kiek brangesni, tačiau greitai atsiperka. Montuojant klozetą būtina patikrinti jungčių su vamzdynais sandarumą. Klozeto vandens nubėgimo takelis įrengiamas kartu su unitazu arba montuojamas sienoje. Daug klausimų kelia ir dušo montavimas. Prieš imantis darbų, būtina įvertinti drėgmės izoliaciją. Jei vonios kambarys nėra tinkamai paruoštas, įrengiamas dušas su padėklu.

santechnikai

Daugiaaukščio statinio vandentiekio santechnika

Paprastai daugiaaukščio statinio vandentiekio santechniką sudaro: magistralės (jomis vanduo pasiekia atskiras statinio dalis), stovai (jie užtikrina vandens tiekimą į skirtingus aukštus), atskirų aukštų įvadai (skirti vandens perdavimui iš stovų į vamzdžius) ir jungiamieji vandens vamzdžiai. Santechnika išdėstoma racionaliai įvertinus ekonomiškumo ir efektyvumo rodiklius. Magistraliniai vamzdynai dažniausiai tiesiami techniniuose aukštuose ir rūsiuose. Jei minėtųjų patalpų nėra, magistralės tiesiamos pogrindžio kanaluose drauge su karštojo vandentiekio ir šildymo vamzdynais. Magistralė, atsakinga už šaltą vandenį, visais atvejais tiesiama kiek žemiau (arba šalia) karštųjų vamzdžių. Vandentiekio stovai gali būti montuojami atviruoju būdu arba būti paslėpti. Šaltojo vandentiekio stovas paprastai tiesiamas karštojo dešinėje. Nepamirškite, kad jei stovai įrengiami gana arti vandens ėmimo taškų, tai aukštų įvadai būna trumpesni, o tai leidžia sutaupyti vamzdynų tiesimui naudojamas priemones.

garu.siluma

Racionalus energijos taupymas

Beveik visose Europos šalyse gamtinių išteklių taupymas laikomas vienu prioritetinių, todėl pastaruoju metu vis populiaresni tampa dujiniai kondensaciniai katilai, šildymui naudojantys vandens garų šilumą. Ši katilų funkcija leidžia sutaupyti net iki 35 proc. energijos, o katilo naudingumo koeficientas gali siekti net iki109 proc.

Kondensacinius katilus galima montuoti tiek tradicinėse, tiek ir žemos temperatūros sistemose. Šiuo atveju gali būti ir didesnio šiluminio našumo radiatoriai, ir grindinio šildymo sistema. Be abejonės, didžiausias kondensacinių katilų efektyvumas bus pasiektas žemos temperatūros sistemoje, kur sudaromos idealios sąlygos kondensacijai, kada iš sistemos grįžtančio vandens temperatūra nesieks rasos taško temperatūros (30–50 ºC).

Kondensaciniai katilai − naudingiausias pažangių technologijų pritaikymas šildymui buityje ir pramonėje. Galimybė gerokai sumažinti dujų sunaudojimą verčia vartotoją rinktis ekonomiškesnį katilą, nei iki šiol naudojami tradiciniai. Skaičiuojama, kad per metus dujų sąnaudas galima sumažinti net iki 35 proc., taip pat ir išlaidas už dujas. Tokį rezultatą galima pasiekti šildomoje erdvėje užtikrinus aukštą naudingumo koeficientą,netikšildymo,betirkaršto vandens ruošimo kondensacijos procesą, platų liepsnos moduliacijos diapazoną bei komfortišką temperatūrą, esant mažiausiems nuostoliams žemos temperatūros šildymo sistema).

zalias namas vedinimas

Vėdinimas, vėdinimo būdai

Šiais laikais projektuojant namą bene pagrindinis rodiklis yra šilumos nuostoliai. Populiarėja ir pasyvūs namai. O vienas pagrindinių šilumos eikvotojų yra vėdinimas. Skaičiuojama, kad vėdinimo nuostoliai sudaro nuo penktadalio iki pusės visų namo šilumos nuostolių. Tačiau vakume gyvybė neegzistuoja. Kad virtuvėje garų surinktuvui ir sanitariniuose mazguose reikalingas vėdinimas visi žino. Bet ir ten taupydami vis tiek sumąstome ką nors tokio – kaip apjungti viską į vieną vamzdį ir sukuriame uždarą ratą. Arba, kadangi garų surinkėjas per valandą gali ištraukti kelis šimtus kubų oro, langai dabar sandarūs, o orą paimti iš kažkur reikia, tai būna traukiamas oras iš židinių, kaminų, vonių vėdinimo šachtų, kartais taip užgesinami katilai, o patalpos pripildomos smalkėmis. Be to žmogui per valandą rekomenduojama iki 50 m3 oro ( svetainėms ir miegamiesiems ~ 15m3/h). O kur dar metaboliniai produktai bei kitas pagaminamas užterštumas. Padidėjusi anglies dvideginio koncentracija yra puiki terpė bakterijoms daugintis. Tai dažna galvos skausmo ir blogos savijautos priežastis. Visos šios smulkmenos gal ir nelabai svarbios kai patalpoje labai žema temperatūra ir sulėtėja medžiagų apykaita, bet šiek tiek pakilus temperatūrai įsinorime ir gryno oro. Gryno oro gana daug reikia mąstant ar protiškai dirbant.

Modernios vėdinimo sistemos nėra pigios. Be to dažnai apsirinkama su jų pajėgumų skaičiavimu. Tinkamam pajėgumų subalansavimui reikalinga brangi automatika. O dar nepamatuotas taupymas, kai svajojama apie viena, o įsigyjama visai kita. Ir ši investicija neatlieka savo funkcijų bei eikvoja Jūsų pinigus. Todėl pasirenkant vedinimą labai svarbu viską paskaičiuoti. Geriau paprastesnė, bet veikianti ir energetiškai taupi sistema.

Daugiau